Wszyscy, na tym świecie, rodzimy się z czystym kontem. Każdy z nas, ma taki sam nieograniczony potencjał. Jednak, w miarę upływu czasu (gdy robimy się coraz starsi), może się wydawać, że niektórzy z nas zostali obdarzeni większym potencjałem niż inni. Jedynym powodem dla którego tak się dzieje jest to, że idąc przez życie sami tworzymy granice i ustalamy limity.

Dla większości z nas, taka droga życia rozpoczęła się dawno temu, kiedy byliśmy jeszcze małymi dziećmi, gdy byliśmy jak gąbki, spragnione i głodne wszelkich informacji o otaczającym nas świecie. Początkowo polegaliśmy na „informacjach” od naszych rodziców, rodzeństwa i naszej najbliższej rodziny. Następnie rozszerzyliśmy to do naszych przyjaciół i nauczycieli, a później poprzez relacje w pracy … i tak dalej, i tak dalej.

Podczas tych decydujących faz rozwojowych byliśmy bombardowani przekonaniami i wartościami innych ludzi (nie naszych). Dlatego też dziś, nasz system wartości jest oparty na fundamentach tego co nam dano a nie tego w co sami wierzymy.

Niestety, jak byliśmy małymi dziećmi, często mówiono do nas: „Nie jesteś mądry!”, „Jesteś głupi”, „Nigdy nie będziesz dobry w czymkolwiek!”, „Nie rozumiesz tego!”, „Nie rób tak!” I tak dalej … … Kiedy te słowa pochodzą od ludzi których szanujemy, którym ufamy … wtedy zaczynamy w to wierzyć. A kiedy taki to właśnie rodzaj przkonań towarzyszy nam przez życie … wtedy właśnie (zamiast rozwijać się) zmnijsza się nasze poczucie własnej wartości i ograniczas się nasz potencjał.

Jeśli jesteś w tym punkcie, na drodze swojego życia, że czujesz że chcesz i możesz więcej! Oto kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby zmienić swój sposób myślenia:

  1. Zaakceptuj to gdzie teraz jesteś.

Bardzo ważne jest świadome określenie (ustalenie) gdzie teraz jesteś oraz zaakceptowanie tego. Dzięki temu, będziesz w stanie stworzyć wizję posuwania się na przód.

Jeśli czujesz, że ktoś powinien Ci podziękować, że coś Ci się należy …. z takim nastawieniem możesz czekać długo. Oczywiście, pewne wydarzenia w Twoim życiu mogą wydawać się nie sprawiedliwe, ktoś mógł zadać Tobie wiele bólu, przeżyłeś wiele cierpienia ALE JEŚLI BĘDZIESZ SIĘ TEGO TRZYMAŁ a dokładnie UCZUĆ (emocji) Z TYM ZWIĄZANYCH one będą Cię trzymać tam gdzie jesteś – nie ruszysz dalej! Będziesz stał w miejscu. Musisz zaakceptować to gdzie jesteś i podjąć decyzję o zmianie.

  1. Rozwijaj swój sposób myślenia.

Ci, którzy żyją ze STAŁYM UMYSŁEM wierzą, że ich osobowość oraz potencjał i inteligencja są uformowane i ustalane w momencie narodzin.

Jednak Ci, którzy żyją z ROZWIJAJĄCYM UMYSŁEM wierzą, że ich osobowość, potencjał i inteligencja może ulec poprawie. Wierzą, że wszyscy rodzimy się z „czystym kontem”, a każdy człowiek na tej planecie może osiągnąć cokolwiek zechce. Decydują się poprawić swoją sytuację życiową poprzez uczenie się, próbowanie nowego i popełnianie błędów ;-).

Warto nauczyć się rozpoznawać te dwie postawy i upewnić się, że Twój sposób myślenia jest otwarty i rozwojowy … jeśli nie, koniecznie podejmij decyzję, aby to zmienić.

  1. Stwórz Obraz.

Jeśli chcesz dokonać zmian, musisz wiedzieć, czego chcesz. Jaki jest Twój prawdziwy potencjał? Jak to wygląda? Co robisz na tym zdjęciu w swojej wyobraźni? Posłuchaj dźwięków i najważniejsze poczuj! Pamiętaj, emocje w procesie wizualizacji są najważniejsze. Jeśli natomiast nie będziesz sobie nic wyobrażał, to tak jak byś nie miał celów. Ktoś kiedyś powiedział, że statek który nie wie, do jakiego portu płynie, nigdy nie ma sprzyjających wiatrów.

W swoich celach nie musisz być super precyzyjny, bo Twoje cele – Twój obraz obraz może (i będzie) zmieniać się w czasie. Ważne jest to, że masz coś na początek :-D.

  1. Uwierz, że potrafisz.

Tak jak wspomniałam na początku, wiele naszych przekonań zostało nam wszczepionych, gdy byliśmy dziećmi. Uczyliśmy się ich … ale równie dobrze możemy się ich „oduczyć”. Jeśli tylko zechcemy, możemy sami stworzyć, nasze własne przekonania.  Gdy to zrobimy, nasza podświadomość będzie pracować z nowymi przekonaniami, tak aby pomóc nam w tworzeniu tego o czym marzymy!

Upssss 😉 … teraz, na tym etapie będziesz natykać się na ludzi, którzy będą Cię oceniać i krytykować. Te osoby zrobią co w ich mocy, aby „podciąć Ci skrzydła”, ale nie przejmuj się tym. Oni stoją w miejscu – ich przekonania są cały czas takie same. Ty się rozwijasz – Twoje przekonania są inne od nich.

Nie zwracaj na to uwagi, skup się na tym, co jest ważne dla Ciebie ❤

  1. Żadnych wymówek!

Jeśli podejmiesz decyzję o zmianie, trzymać się tego! Zmiana może być trudne, zwłaszcza gdy robisz rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłeś. Oznacza to tworzenie nowych nawyków, które czasami mogą być niewygodne. Trzymaj się ustalonego planu, a gdy zejdziesz „z toru” nie przejmuj się, tylko „wracaj” spowrotem tam, gdzie chcesz być.

Pamiętaj, jeśli poczujesz, że potrzebujesz pomocy – poproś o nią!

 

 

 

Niektórzy uważają, że jesteśmy tutaj z jakiegoś powodu, w konkretnym celu, podczas gdy inni uważają, że jesteśmy tu bez ustalonej celu. Jakakolwiek nie byłaby Twoja opinia zawsze staraj się być najlepszą wersją samego siebie.

Pola Modrzewsky 
Siła Umysłu 

 

 

 

A jak Ty radziasz sobie z odkluczaniem swoich możliwości? Podziel się swoimi przemyśleniami. Komentuj 😉 lub dołącz do naszej grupy Silnych Umysłów na FB!
Reklamy