Dziś maga świetny i bardzo na czasie artykuł o tym jak silny jest nasz umysł. Motywacją do napisania tego posta są Wasze pytania: Skąd wzięło się „prawo przyciągania”? Na czym polega prawo przyciągania? Co to wogóle jest „prawo przyciągania”. Na czym polega sekret prawa przycjągania? Oraz czy prawo przyciągania działa?

Dziś o prawie przyciągania, czyli jaką siłę ma nasz umysł i co może nam „przyciągnąć”.

Absolutnie wszystko to, co nas otacza, jest energią. Nie odkryłam tutaj kosmosu na nowo ;-). Teoria, że wszystko ma swoją enegię jest także poparta naukowo, więc jest to czysty fakt a nie jakieś czary mary, … w które wierzę albo i nie wierzę ;-).
Przedmioty, zwierzęta, rośliny, ludzie, światło, deszcz, dźwięk … czego byśmy nie wymienili, wszytko ma jakąś energię. Cały Świat stworzony jest z energii.

Energia może być pozytywna i negatywna:

  • znamy ludzi, którzy jak tylko wejdą do pomieszczenia, „emanują swoją energią” możemy wyczuć, że są otwarci, weseli, pogodni
  • znamy też takich, co to jak tylko się pojawią blisko nas … czujemy ich ciężar

Innym przykładem może być energia „z natury”. Mądrzy psychologowie nie bez powodu zalecają przebywanie na łownie natury …. zawsze wracamy „naładowani” dobrą energią, nagle nie wiadomo skąd, dostaliśmy zastrzyk energii i siłę na dalsze działanie …. czyli „coś” w tej energii musi być 😉 Ona jest! Czy wierzymy w nią, czy też nie – wszystko co nas otacza ma swoją energię.

Prawo przyciągania polega na „łączeniu” się takich samych lub podobnych energii. Wesołe osoby mają wesołych znajomych, ludzie bogaci przyciągają jeszcze bogatsztch, naukowcy i „szalone mózgi” przebywają i otaczają się „naukowymi klimatami”. A MY OTACZAMY SIĘ TYM, KIM SAMI JESTSMY. Nasze otoczenie, nasz świat jest odzwierciedleniem naszego umysłu …. czy to się nam podoba czy nie …. 😉

Prawo-przycjągania-zobrazowane-za-pomocą-mandala
Twój umysł przycjągnie do Ciebie to, co zechcesz. Siła Umysłu

Żeby coś przyciągnąć, musimy wiedzieć jaką TO COŚ ma energię. Jakie to uczucie posiadać to coś lub jakie to uczucie być z tym kimś. ALE NIE uczucie jak to dostać! (nie, uczucie procesu osiągania tego) I nie to uczucie jak tego nie ma! (nie, uczucie negatywne)

Ja coś chcę – Ja chcę nowy samochód!

Co mogę zrobić, aby dostać nowy samochód? – żeby coś zrobić, muszę najpierw pomyśleć (bez myślne działanie jest głupotą (nie mówię tutaj o działnu instynktownym czy intuicyjnym). Czyli zanim zrobię muszę pomyśleć.

Myślę zanim robię –  oooooooooo czym myślę?

Myślę o tym, że chcę nowy samochód i obmyślma plan, palnuję co muszę zrobić, żeby go mieć. Myślę, i skupiam się, i wytęrzam mój umysł, i siłuję się z nim. Piszę, notuję, planuję i robię „listę goli” do spełnienia .... cała karta rzeczy do zrobienia, krok po kroku ..... jeszcze nie rozpoczęłam pracy nad „zdobyciem nowego samochodu” a już jestem zmęczona. Od tego „chienia” jestem już zmęczona – żadna przyjemność! To mnie przytłoczyło. Zdobycie samochodu „w mojej głowie” to coś dużego i trudnego. A powinno być przyjemnością!!!!

Teraz zobaczmy jak to działa, jak wygląda cały proces:

etap 1. Przychodzi pragnienie czegoś. Coś chcę.

etap 2. Zaczynam o tym myśleć.

etap 3. Moje myśli zamieniają się w emocje.

etap 4. Moje emocje „popychają” mnie do działania.

etap 5. Robię coś, co „powinno dać mi” to co chcę.

lub inaczej:

PRAGNIENIE (Ja chcę!) → MYŚL (wyobrażam sobie coś) EMOCJA (nadałam temu emocje)  DZIAŁANIE (robię coś) REZULTAT (dostaję coś)

 

Teraz już rozumiesz jak to działa, więc zapamiętaj proszę:

Energia idzie zawsze tam, gdzie jest Twoja koncentracja (Twój punkt skupienia). Twój punkt koncentracji jest najważniejszy!

Twoje skupienie, Twoja koncentracja to nic innego jak Twoje myśli. Czyli punkt 2 procesu „Ja chcę nowy samochód”.

UWAGA Na razie nic nie rób. Naprawdę!!!! Zwolnij trochę 😉 Cała sztuka lub cała prawda w prawie przyciągania polega na zrozumieniu całego procesu oraz poznaniu swoich własnych myśli. Przyglądaj się kilka dni swoim własnym myślom. Jakie są Twoje myśli na temat tego pragnienia?

Pamiętaj proszę, że to co się Tobie wydaje często okazuje się nieprawdą. Przypatrz się uważnie, bo może okazać się, że chcesz nowy samochód, ale Twoje myśli robią z tego tak duże zadanie, które Cię przerasta i podświdomie wiesz, że go nie dostaniesz bo to „za duże” jak na Twoje możliwości. Albo tak naprawdę, nie chcesz tego samochodu, bo wolisz wycieczkę na Ibizę albo remont mieszkania ;-).

Przyglądaj się swoim myślom na temat  tego co chcesz. Tak, aby świadomie i bez zbędnych podświdomych „pułapek” być pewnym, tego co chcesz.

Wiele osób popełnia błąd, będąc nieświadomym, swojego negatywnego nastawienia – tego, że ich punkt skupienia jest negatywny.

Kolejna UWAGA Twój punkt skupienia musi wzbudzać pozytywne emocje.

Najlepszym sposobem sprawdzenia,  jest obserwacja własnych myśli. Przyglądaj się im. Nie masz ich analizować w nieskończoność, ale masz być świadomy tego jakie one są.

Nieustannie zadawaj sobie pytanie: „Jak się czuję z tym, na czym się koncentruję?”

  • Jeśli to, na czym się koncentrujesz wzbudza negatywne emocje, to tworzysz sobie rzeczywistość, której nie chcesz.
  • Jeśli to, na czym się koncentrujesz wzbudza pozytywne emocje, to tworzysz sobie rzeczywistość, którą chcesz.

Prawo przycjągania nie jest magią 😉 to „przyłączenie” się do tak samo wibrujących energii.

Jeśli zrozumiałeś to co napisałam i nie masz pytań ….  zacznij „zabawę” z prawem przyciągania.

  1. Wymyśl coś co chcesz.
  2. Obserwuj swoje myśli na ten temat.
  3. Pozbądź się tych negartwnych i skup się na pozytywnych myślach.
  4. Pozytywne myśli na temat Twojego pragnienia – wywołają piękne pozytywne emocje.
  5. Naładowany pozytywnymi emocjami przycjągniesz takich samych ludzi i sytuacje.
  6. Nie będziesz za wiele musiał robić bo …. Świat pod nos przyniesie Ci to coc chcesz 😉

 

 

 

Życzę Wam, żebyście emanowali ciepełkiem, byli pełni spokoju, miłości … i wesołej radości 😉 Wtedy „przyciągniecie” wszystko!
Siła Umysłu
Pola Modrzewsky

 

 

image source universe, image source mandala prawo przyciągania

Reklamy