Dużo się ostatnio mówi o pozytywnym myśleniu. O tym jak, ważne jest czym „karmimy nasz umysł”.

A czym jest pożywienie dla naszego umysłu?

Przede wszystkim nasze myśli! Sami generujemy myśli, więc to jakimi myślami dokarmiasz swój umysł zależy tylko od Ciebie.

Obrazy. Często patrzymy, ale nie widzimy tego co piękne, tego co przyjemne. Dodatkowo sami (świadomie lub nieświadomie) przebywamy w otoczeniu „złych obrazów”. Mogą to być ludzie, przedmioty, sytuacje, zdarzenia np. częste oglądanie złych wiadomości lub programów telewizyjnych, praca w ciemnym ponurym pomieszczeniu.

Dzwięki. I nie mówię tu tylko o pięknej muzyce czy śpiewie ptaków. Zastanówcie się nad tym CO i JAK mówią do Was wasi bliscy: jakich wyrazów używa Twoja mama, jakim tonem to mówi? Co mówi tata, rodzeństwo, znajomi w pracy czy szkole. A może Pani w sklepie? Jak oni karmią Twój umysł? Czy jest to „dobre i ciepłe jedzonko”, czy buduje Cię to? Czy jest może jakaś ….zgnilizna?

 

Two Wolves

One evening an old Cherokee told his grandson about a battle that goes on inside people.
He said, „My son, the battle is between two „wolves” inside us all.

One is Evil. It is anger, envy, jealousy, doubt, sorrow, regret, greed, arrogance, self-pity, guilt, resentment, inferiority, lies, false pride, superiority, and ego.

The other is Good. It is joy, peace, love, hope, serenity, humility, kindness, benevolence,empathy, generosity, forgiveness, truth, compassion and faith.”

The grandson thought about it for a minute and then asked his grandfather: „Which wolf wins?”

The old Cherokee simply replied, „The one you feed.”

Dwa Wilki
Pewnego wieczoru stary Cherokee powiedzial swojemu wnukowi o bitwie, która powstaje wewnatrz czlowieka.
Powiedzial: „Mój synu, to bitwa pomiedzy „dwoma wilki” wewnatrz kazdego z nas.
Jednym z nich jest ZLO. To jest zlosc, zawisc, zazdrosc, zwatpienie, smutek, zal, chciwosc, arogancja,uzalanie sie nad soba, poczucie winy, zal, nizszosci, klamstwa, falszywa duma, wyzszosci, i ego.
Drugi to DOBRO. To radosc, pokój, milosc, nadzieja, spokój, pokora, uprzejmosc, dobroc, empatia, hojnosc, przebaczenie, prawda, wspólczucie i wiara „.
Wnuk zastanowil sie przez chwile, a potem zapytal dziadka: „Który wilk wygrywa?”
Stary Cherokee odpowiedzial: „Ten, którego karmisz”.

 

 

 

Jest więcej pożywek dla umysłu, ale te uważam za najważniejsze.
Jeszcze dziś, zaraz po przeczytaniu mojego posta pomyślcie coś miłego, zobaczcie coś pięknego i usłyszcie miłe dzwięki … przeanalizujcie także Swoje otoczenie. 

Pola Modrzewsky
Siła Umysłu 

Reklamy