Kilka lat temu, mój stres osiągnął poziom zenitu (kiedyś Wam o tym opowiem). Dziś będzie o tym, czym dla mnie jest medytacja.

Medytacja jest dla każdego. Są tacy, którzy medytują – wogóle o tym nie wiedząc. Są tacy, który nigdy nie przestają „kręcić filmów”, czyli nieustannie analizują to co już było, lub wymyślają historie tego co będzie.

Medytacja jest bardzo trudna.

Co to jest medytacja (wersja bardzo uproszczona): stan umysłu w którym nie ma żadnych myśli.

Dlaczego warto medytować? Z momentem, kiedy przestajemy myśleć nasz mózg wchodzi w fazę odpoczynku*.
Wyobraźmy sobie, że pracujemy 24h na dobę. Jak długo nasz organizm wytrzyma?
Pewnie od razu powiecie: „zależy jaka praca” „każdy pracuje inaczej, jeden wolniej inny szybciej” i tak dalej.
Z myśleniem jest tak samo. Jedni analizują dużo, inni ciągle „kręcą filmy” o tym co mogło by się wydarzyć. Jednym słowem, każdy z nas „pracuje mózgiem” na swój sposób. Dlatego też, najporościej rzecz ujmująć – medytacja to odpoczynek dla naszego umysłu.

„The goal of meditation is not to control your thoughts, it’s to stop letting them control you”

Tak jak napisałam wcześniej, medytacja jest trudna, ale dzięki niej uczymy się, jak nie być szastanym przez nasze własne myśli.

Skoro sami genetujemy nasze myśli, to sami możemy je zmienić. I pamiętajcie proszę NASZE MYŚLI NIE SĄ NAMI, my je tylko generujemy w naszych głowach.

Pola Modrzewsky
Siła Umysłu  

*faza odpoczynky mózgu – nie do końca jest to odpoczynek. Naukowcy określają to trochę inaczej, jest to tak jak by stan naszego umysłu w którym jesteśmy zdolni postrzegać świat bardziej rzeczywiście – nie przyćmiony naszmi myślami. Jako świetny przykład dodaję zdjęcie, które znalazłam na http://www.pinterest.com

sila_umyslu_medytacja

Reklamy