Dla mnie joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne. To zdecydowanie więcej!
Dzięki moim wspaniałym nauczycielom jogi nauczyłam się, że joga to praktyka. To starożytna sztuka oparta na systemie harmonizującym rozwoj ciała, umysłu i ducha. Ciągła praktyka jogi poprowadzi nas do poczucia spokoju, jedności z naturą i ogólnego dobrego samopoczucia.

Praktyka jogi sprawia, że ciało staje się silne i elastyczne. Joga poprawia funkcjonowanie układu hormonalnego, pokarmowego, układu oddechowego oraz krążenia. Joga przynosi stabilność emocjonalną i jasności umysłu.

Ja zetknęłam się z jogą, wtedy gdy poszukiwałam czegoś co doda mi sił. Pamiętam doskonale jak powoli padałam z sił … fizycznych i psychicznych. Co w jodze pokochałam najbardziej? To, że nikt na mnie nie krzyczy (tak jak to „motywują” osobiści trenerzy :-)), nie pospiesza, nic nie wymaga. Joga to bardzo cicha podróż we własne wnętrze. Trzeba słuchać tego co mówi nam nasze ciało, ale i tego co dzieje się w głowie.
Mój umysł szybko reagował na to co wyczyniałam z ciałem.
Najwięcej emocji przyniosła mi „pozycja wielbłąda”.

joga_wielblad_pola_modrzewski

Samo odchylenie głowy do tyłu powodowało, że robiło mi się niedobrze (coś w rodzaju choroby lokomocyjnej). Z czasem jak strach przed tą pozycją przełamywał się, udawało mi się dotknąć rękoma moich stóp … i co??? płakałam tak, że nie mogłam się powstrzymać …. więc znowu przechodziłam etap przełamywania strachu – tym razem nie przed tym, że zwymiotuję, ale przed własnymi emocjami …. Joga to sztuka obserwacji samego siebie.

 

Dokładniej o pozycjach jogi napiszę w następnych postach, a Was zapraszam do komentowania tego posta! Jestem strasznie ciekawa Waszej opinii i doświdczeń z jogą!

 

 

22426976-Om-Aum-Namaste-Yoga-Symbol-Floral-Sticker-Stock-Vector.jpg Namaste

Pola Modrzewsky
Siła Umysłu

Reklamy